Jak prát softshellové oblečení?Softshellové oblečení
(vzdáleně připomínající neoprén) se již plně stalo součástí našich šatníků. Většině visí doma ve skříni softshellová bunda, vesta, populární jsou i kalhoty, čepice nebo obuv. Poučeni z obchodů již víme, že při praní nesmíme použít aviváž.


Jak ale správně prát, aby si prádlo ponechalo dlouho své specifické vlastnosti a nestalo se promokavým?


Stačí dodržovat těchto pár pokynů a vždy se držet doporučení výrobce!

- Softshell pereme často a v gelu na softshell! Také jste si mysleli, že častým    praním se membrány poruší? Naopak! Je důležité udržovat oblečení čisté. Nečistotou, prachem, potem se funkční membrána zanáší a ztrácí své vlastnosti mnohem dříve.

- Před praním zapněte všechny zipy! A to včetně suchých zipů, pereme naruby.

- Samotné praní probíhá bez zmiňované aviváže, volíme 30°C prací programy, ideálně s méně otáčkami. Sušíme pomalu - NE na radiátoru a už vůbec NE v sušičce. Stačí pověsit na ramínko nebo rozložit na ručník a nechat uschnout.

- Impregnujeme! Chceme-li zachovat všechny vlastnosti softshellového prádla, je nutné používat impregnaci (alespoň po každém pátém praní). Nejprve oblečení vypereme a poté impregnujeme - zlehka, na vrchní vrstvu. Proč Eurona by Cerny?

Gel Softshell Perfect (kód 1143) má tekutou a lehce rozpustitelnou konzistenci s vůní citrusů. Dokonale odstraní nečistoty i zápach, chrání paropropostnost a pružnost materiálu. Neobsahuje bělící činidla ani optické zjasňovače, lze použít i na ruční praní.

Impregnace na Softshell a voděodolné membrány (kód 1146) - obnovuje hydrofobní a prodyšné vlastnosti, je šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje fluorid uhličitý a hnací plyny.

Impregnace softshellu a speciální údržba by měla být automatická pro zachování speciální funkčnosti.Foto: Jana Bräthová
Zdroj: Sylva Jašková


Výrobky můžete nakoupit z pohodlí domova na www.euronabycerny.com s heslem pro hosta 420-5422355069, díky kterému budete moci nakupovat za velkoobchodní ceny bez marže 20-30% a výrobky Vám doručí kurýrní služba až domů do 1-2 pracovních dní od objednání.

Chcete-li poradit napište mi.