Jak odstranit vodní kámen a co to vlastně je vodní kámen?

Vodní kámen vzniká tam, kde je tzv. tvrdá voda a jejíž teplota nepřesáhne 100 stupňů Celsia. Základem vodního kamene je uhličitan vápenatý a je způsoben změnou rovnováhy mezi ionty kyseliny uhličité a hydroxidu vápenatého. Vzniká pak při změně teploty a vyloučením vody. Usazuje se na stěnách nádob, kde zůstává voda, která je různě zahřívána anebo také i ochlazována. Vypadá nevzhledně a pokud se jej nebudete pravidelně zbavovat, můžete si zničit i různé domácí spotřebiče a bytové součásti.

Víte, jak odstranit vodní kámen?

Já jsem si velmi oblíbila výrobky Eurona by Cerny. Je to česká firma s ekologicky šetrnými výrobky pro mou domácnost a přírodu. Velmi vhodné pro čističky odpadních vod, septiky či žumpy.

Vodní kámen

Připravila jsem si malou ukázku jak likviduji vodní kámen bez drhnutí a bez námahy. Vzala jsem si na pomoc GEL NA REZ A VODNÍ KÁMEN (cena 139,-, kód 3009). Je to velmi silný prostředek a není vhodný na akrylát. Ale je vhodný i na silnější nánosy vodního kamene (krusty). Pro akrylát použijte ČISTIČ KOUPELEN (cena 174,-, kód 3004).

 

Vodní kámen

Aplikovala jsem ho přímo na ten vodní kámen a hned při kontaktu s vodním kamenem, začal gel pracovat a pěnit. Hned ho “požírá” ;)

Vodní kámen

Pro lepší působení jsem baterii zafixovala papírovou útěrkou a nechala to být a šla si hrát s dětmi a nechala jsem gel pracovat ;)

Vodní kámen

Asi po hodině jsem přišla k baterii, vzala houbičku a omyla teplou vodou. Nebylo třeba silně tlačit jen jsem použila hrubší stranu houbičky a šlo to samo. Útěrkou jsem pak utřela baterii do sucha a vše se krásně lesklo a bez námahy ;)

 

Pozn:
Čas působení je velmi individuální, někdy je třeba nechat působit i přes noc a nebo postup opakovat, záleží na nánosu vodního kamene.

 


Výrobky můžete nakoupit z pohodlí domova na www.euronabycerny.com s heslem pro hosta 420-5422355069, díky kterému budete moci nakupovat za velkoobchodní ceny bez marže 20-30% a výrobky Vám doručí kurýrní služba až domů do 1-2 pracovních dní od objednání.

Máte zájem o vzorky zdarma? Vyplňte tento formulář  a brzy mohou být u Vás ZDARMA.

Chcete-li poradit napište mi.